18 Mar 2012

Smieklīgā studentu pārstāvniecība

Tā kā vēl esmu students un biju iesaistīts studentu pārstāvniecībā pāris gadus, tad sanāk pasekot līdzi vēl dažādiem jaunumiem. Tā nu arī šodien sanāca palasīt viena no izvirzītajiem kandidāta izteikumus. Un tas ir vienkārši smieklīgi - “Katram studentam ir jāzina, ka LSA ir organizācija, kas pastāv, lai uzklausītu viņa ierosinājumus un pārstāvētu viņa intereses visaugstākajā līmenī.” , lai gan patiesībā būtu jāsaka, ka ir bēdīgi – labi politiķi vismaz pasniedz lietas tā, ka tas izklausās ticami un pa visam labi pasniedz lietas tā, kā tās plāno darīt, ja būs iespējas.

Nē, nu skan jau labi, gandrīz visas studentus pārstāvošās organizācijas skaļu muti stāsta, ka mēs šeit esam, lai pārstāvētu studentu intereses, nāc ar ierosinājumiem. Lai gan patiesībā tie visi ir vienkārši vārdi, kas balstās uz to, ka studenti neko īsti no saviem pārstāvjiem nesagaida un vienkārši pie viņiem nevēršas, tāpēc var droši visiem stāstīt – nāc ar saviem ierosinājumiem, problēmām un mēs palīdzēsim tās risināt. Šo daļēji var apgalvot no pieredzes, jo gadu vadīju savas fakultātes pašpārvaldi, bet tā īsti neviens nekad ne ar kādu problēmu, ierosinājumu nevērsās.

Vismaz piederu piederu pie tās studentu daļas, kurai ir problēmas un ierosinājumi, tāpēc vajadzēja vērsties pie augstāk stāvošām studentu pārstāvošām instancēm. Lieki teikt, ka tur uzklausīt laikam jau vēl kāds uzklausa, bet rezultāts ir nekāds. Ja tiek rakstīts iesniegums, tad labākajā gadījumā tiek sastādīta formāla atbilde uz iesniegumu vai arī vienkārši izskata, par kaut ko nobalso un neko neatbild. Es vēl saprastu, ka vajag šādi izteikties, ja balsotu visi studenti, kas tad domātu, ka viņi patiešām varēs vērsties ar savām problēmām, bet tā kā balso universitāšu izvirzītie LSA kongresa kandidāti, kas pa lielam tāpat tiek lobēti balsot par vienu, vai otru kandidātu, tad īsti neredzu jēgu šādi izteikties.

Lai gan, jo zemāks pārstāvniecības līmenis un pārvalde ir tuvāka studentiem, jo tā ir vairāk ieinteresēta arī risināt jautājumus. Vismaz manas fakultātes pašpārvalde centās izskatīt iesniegumu ar ierosinājumiem un vērsās tālāk ar iesniegumu par labojumiem.

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


− 8 = 1