4 Okt 2011

Mīļākā lieta

Defīzē var lasīt sadaļu 5 no 25, kur SP biedriem uzdod dažādus jautājumus, uz kuriem ātri un saprātīgi īsi ir jāatbild. Šajā izdevumā viens no 5 biju arī es, turklāt bija jāatbild uz vienu jautājumu, kas man radīja nelielas pārdomas – kāda ir tava mīļākā lieta?

It kā pavisam vienkāršs jautājums – vajag tikai nosaukt mīļāko lietu, bet patiesībā jautājums nav nemaz tik vienkāršs, jo kura gan lieta ir tā viena, kas izceļas uz visu pārējo fona? Lietas jau vispār ir domātas, lai palīdzētu mums kaut ko izdarīt, lai vienkārši stāvētu un radītu noskaņu. Ja mums kaut ko ļoti patīk darīt, vai tad lieta, kas to palīdz īstenot uzreiz ir arī mīļākā lieta? Pats process jau droši vien ir daudz mīļāks par šo lietu.

Sākumā jau gribēju atbildēt, ka pilnīgi visas lietas man ir vienlīdz mīļas un nav tās vienas mīļākās. Bet tad vēl nedaudz padomāju un teicu, ka mana mīļākā lieta ir bise. Izklausās jau dīvaini, bet tajā pašā laikā, tā ir lieta, kas man ļauj nodarboties ar to, kas man patīk – medībām. Nevarētu teikt, ka es par šo lietu īpaši rūpētos, jo to noteikti varētu tīrīt biežāk, bet tajā pašā laikā nav jau īsti kāda cita lieta, par ko es izteikti rūpētos – regulāri to tīrot vai taisot.

Ja jau arī bise ne ar ko pārāk neizceļas uz citu lietu fona, tad kāpēc šāda izvēle? Laikam jau mīļākās lietas ir tās, kas mums palīdz darīt lietas, kas mums patīk. Man ir dažādas lietas, kas tiek lietotas ikdienā un patīk, bet kuras es tā vienkārši nevaru uzreiz atcerēties un atzīmēt. Man ir puslitrīgā krūze, kur dzert tēju un man tā patīk, man ir gredzens no divām daļām tā, ka vidējā daļa griežas un es to arī reizēm pagrozu, man ir stiklā iezīmēti 3D attēli, uz kuriem reizēm paskatos, man ir daži forši akmeņi, kurus reizēm patīk paturēt rokā, man ir dators, kas ir sabiedrotais gandrīz 24-7, man ir forši dzeltena jaka, kurai ir labas īpašības turēt lietu un vēju, un man droši vien ir vēl daudz citas lietas, kas padara ikdienu priecīgāku. Bet bise ir sabiedrotais hobijā, kurš ir tik atšķirīgs no ikdienas – svaigs gaiss, klusums, savā ziņā vērīgi jāvēro apkārtne un, protams, bise īsteno hobija kulmināciju.

Tā ka gala beigās izvēle tomēr krita uz lietu, kas palīdz īstenot mīļāko hobiju.

 

Tags: ,

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


8 − 4 =