18 Mai 2011

LU Rektora vēlēšanas

Šobrīd šī laikam ir viena no aktuālākajām tēmām LU politiskajos gaiteņos. Droši vien pozitīvākais šajās vēlēšanās varētu būt tas, ka nav droši zināms, kas uzvarēs vēlēšanās.

Kā vakar LU debatēs izteicās vadītājs, tad skaidrs ir tikai viens, ka ir divi kandidāti. Mārcis Auziņš, kas ir esošais rektors, un Inta Brikše, kas iepriekš ir vadījusi SZF fakultāti. Tā kā man ir ticis tas gods piedalīties LU Satversmes sapulcē, tad nākas pietiekami nopietni pārdomāt, kurš no kandidātiem varētu būt labākais un piemērotākais LU rektors nākamajiem 4 gadiem. Un šajā gadījumā izvēle ir diezgan sarežģīta, jo abi kandidāti savā starpā ir diezgan nesalīdzināmi.

Prof. Auziņš viennozīmīgi ir ļoti inteliģents, labi saprot notiekošo situāciju, labi runā. 4 gadi rektora amatā ir devuši savu pieredzi. Mērķis par zinātnes universitāti arī ir ļoti apsveicams, jo tas patiešām varētu palīdzēt izveidot inovatīvus uzņēmumus Latvijā. Taču izskatās, ka pietrūkst nekaunības, mērķtiecības, lai šie mērķi no vārdiem iespējami īsā laikā pārtaptu par rezultātiem. Skaidrs, ka nekas no tā nav viegli un ātri izdarāms, bet tajā pašā laikā nav arī skaidrs, kāds ir šī brīža progress, lai tas notiktu. Vai tiek darīts viss iespējamais? Vai un kas ir tās lietas, kas traucē šos mērķus sasniegt daudz ātrāk? Nedaudz pietrūkst pārliecības par Auziņa spēju virzīties pietiekami enerģiski pretī uzstādītajiem mērķiem, kas ir patiešām labi.

Prof. Brikše turpretī izskatās daudz enerģiskāka, apņēmīgāka un izskatās, ka viņa varētu būt gatava ar mietu bakstīt citus, lai pārmaiņas notiktu raitāk. Ir skaidri redzams, ka pietrūkst pieredzes un meistarības labi runāt, pietrūkst zinātniskās darbības. Taču vēlme darīt, mērķtiecība izskatās ar kārtu labāka nekā prof. Auziņam.

Ja saliktu abus kandidātus kopā, tad rezultāts varētu būt pavisam labs, bet diemžēl tas nav iespējams. Vai izvēle par labu kādam no kandidātiem ir vienkārša? Nē, katram ir savi plusi. Un arvien vairāk sāk izskatīties, ka savu izvēli izdarīšu 25. maijā, kad biļetens būs jāiemet kastē. Cerams, ka neatkarīgi no rektora, LU nākamajos 4 gados piedzīvos izaugsmi!

Tags: ,

Subscribe to Komentāri

Ir komentārs! “LU Rektora vēlēšanas”

  1. Veel ir iespeeja izsvitrot abus, padomaa par to!

     

    janis

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


× 5 = 35