10 Feb 2011

Līderība

Uzdūros rakstam -Man Up Your Leadership: The European management perspective, kas sākumā likās vairāk saistošs, bet beigās izrādījās vairāk pārskats par līderības teorētiskajiem aspektiem.
Katrā ziņā idejas pamats jau tiešām ir būtisks, ka tāda īsta līderības apmācība jau notiek ļoti reti, lai gan tai vajadzētu būt daudz lielākai. Protams, var teikt, ka līderiem jau vajag būt tikai dažiem, bet tā jau gluži nav. Katrā organizācijā tomēr ir kaut kāds skaits vadītāju un katram no tiem iespēju robežās vajadzētu būt arī līderim, lai darbs organizācijā noritētu sekmīgāk. Tad nu jautājums – kā tad tā apmācība var notikt? Vienmēr kaut ko var iemācīties dabiskā ceļā, bet tas parasti izdodas tikai daļai no cilvēkiem. Un ne vienmēr kādam nonākot vadītāja amatā izdodas iemācīties kaut ko no līderības vai arī to, kā līderība būtu optimālāk jāizmanto.
Dažus gadus atpakaļ kursā IT projektu pārvaldība arī sarakstīju nelielu referātu par līderību – Līderis un līderība. Savā ziņā tāds ļoti īss konspekts par teorētiskajiem aspektiem.

P.s. Ja sazinies personīgi, tad iespējams vari aizņemties no manis grāmatu – Leadership: Theory and Practice.

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


− 4 = 3