29 Dec 2011

E-vēlēšanas studentu vidē

LU SP atkal organizē kārtējo darba grupu, lai kaut ko darītu. Šoreiz plāns ir ieviest e-vēlēšanu sistēmu arī Latvijas Universitātē.

Iespēju strādāt šādā grupā gan apsvērt nevajadzēja pārāk ilgi – skaidrs ir kompetences līmenis un rezultāts, kas tur varētu sanākt. Varbūt esmu skeptisks, bet pat nesākoties procesam ar lielu varbūtību varu apgalvot, ka gala rezultātu par drošu man būtu grūti nosaukt. Ir taču diezgan dīvaini, ja šādos jautājumos izstrādes grupu veido vienkārši no random cilvēkiem, nevis cilvēkiem, kas saprot, kas ir kriptogrāfija un kā nodrošināt drošu balsošanu. Protams vēl interesantāk ir tas, ka pieejamajā prezentācijā par drošību vispār netiek runāts. Laikam jau svarīgi ir balsot elektroniski, nevis to darīt droši. Tad vismaz atsevišķi cilvēki varēs iegūt info, par ko esi balsojis. A tagad jāstāv blakus urnai un jāskatās – par ko katrs balso. Tā vismaz beigās varēs savākt datus un nebūs cilvēciskais faktors, ka pagriezos un nepamanīju par ko kāds nobalso.

Agrāk daudzi atsaucās, ka jāpaiet laikam, tad vecie aizies, nāks vietā jaunie un lietas pie mums sāks notikt labāk. Bet redzot kādi aug jaunie ir jāšaubās vai arī pēc 10 un 20 gadiem te kaut kas baigi mainīsies.

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


9 × 3 =