17 Jan 2011

2010. gada sabiedriskās aktivitātes SP

Ievads

Gads patiešām manā dzīvē izvērtās netipisks un neierasts. Ierasto un mierīgo dzīves ritmu nomainīja aktīva iesaistīšanās sabiedriskajās aktivitātēs, konkrētāk, Datorikas fakultātes studentu pašpārvaldē. Nebija jau gluži tā, ka to izdomāju un izdarīju pēkšņi. Iepriekšējā gadā jau paspēju nedaudz pabūt arī savas iepriekšējās fakultātes studentu pašpārvaldē.
Lai gan iesaiste jau sākās 2009. gadā, tomēr tā pa īstam kaut kas sāka notikt tikai pagājušajā. Lai gan lēmums un mērķtiecīgas darbības tikt par SP vadītāju notika jau 2009. gadā un šo gadu jau es sāku kā piltiesīgs LU DF SP vadītājs. Gan jau kādreiz arī uzrakstīšu par to, kā notika mērķtiecīgās un ne tik mērķtiecīgās darbības, bet tas lai paliek vēlākam laikam.

Saliedēšanās

Gada sākums pagāja risinot savstarpējas nesaprašanās un pārpratumus, viedokļu dažādībā. Tomēr spēju iepazīt kolēģus savā pašpārvaldē piedaloties saliedēšanās seminārā. Un gan jau daļa no saliedēšanās vēlāk arī palīdzēja.

LU DF SP saliedēšanās semināra noslēguma bilde. Foto - ludfsp.lv

DF dzimšanas diena

Vēlāk jau sākās arvien kostruktīvāka organizācijas rīcība, kā arī personīgā iesaiste, piemēram, daļēja dalība DF 1. dzimšanas dienas nedēļā, gan ēdot kūkas, gan organizējot prezentāciju pasākumu, kur katrs varēja izpausties 400 sekundes.
Drīz pēc tam arī piedalījos Robotikas klubiņa oficiālā atklāšanā DF. Viss jau bija un notika, tikai tas vairāk bija tāds mazs un vairāk slēgts interesentu loks. Es tikai palīdzēju tam kļūt nedaudz atvērtākam.

Ēdam DF 1. jubilejas torti un pārspriežam jautājumus. Foto - lu.lv

Atzīmējos Robotikas klubiņa atklāšanā. Foto - lu.lv

Uzrunāju studentus DF 1. dzimšanas dienas ballē. Foto - df.lu.lv

Topošo studentu piesaiste

Aprilī notika Informācijas dienas topošajiem studentiem, kur tika uzaicināti pārstāvji arī no LU DF SP. Tad nu kopā ar Gunu centos pārliecināt topošos studentus, ka DF ir normāla vieta un ir vērts šeit studēt.
Maijā jau notika LU Mājas pasākums, kur pārstāvēta tika arī Datorikas fakultāte. Prieks, ka mums ir cilvēki ar izdomu, kas radīja pietiekami labu atmosfēru un dienas garumā bija jauki pavadīts laiks. Kā saka – jāpilda dienesta pienākumi un vismaz jāatbalsta pasākums ar savu klātbūtni.

Mēģinu pārliecināt topošos studentus DF informācijas dienā. Foto - df.lu.lv


Izklaidēju publiku LU Mājā. Foto - lu.lv


Čilojam LU Mājā. Foto - studentlife.lv


Palīdzu organizatoriskos darbos LU Mājā. Foto - studentlife.lv

Vasaras pasākumi

Vasara jau pagāja centīgi darbojoties Mācību telpas remontā un dažādās citās aktivitātēs. Pamanījos piedalījos arī 2. Datorikas fakultātes izlaidumā (svinīgajā DF Domes sēdē), kā studentu pārstāvis Domē. Tā ka esmu viens no tiem retajiem studentiem, kas pagaidām ir piedalījies visos DF izlaidumos. Pa vidu vēl pamanījos paņemt atvaļinājumu un uz mēnesi nozust ārvalstīs. Par to gan jau arī vēlāk sarakstīšu.

Atzīmējos arī 2. DF izlaidumā. Foto - lu.lv

Aristoteļa svētki

Nu jā un līdz ar septembra iestāšanos notika gan jauno studentu svētki – Aristotelis, gan arī pirmsaristoteļi. Datoriķi šajā jautājumā pārspēja visas pārējās fakultātes un pamanījās tikt pie izvēles iepsējām piedalīties vienā no diviem datoriķiem domātajiem pirmsaristoteļiem. Pildot amata pienākumus paviesojos abos pirmsaristoteļos ar nelielu uzrunu studentiem. Jāsaka, ka šis viennozīmīgi bija viens no interesantākajiem punktiem pašpārvaldes darbībā, jo veids kā un kāpēc tikām pie diviem pirmsaristoteļiem bija ļoti interesants un procesā bija pietiekami daudz zemūdens akmeņi. Man prieks, ka nenotika vēl nežēlīga cīņa, bet studenti saglabāja pietiekami brīvu izvēli. Jāsaka, ka otrais Aristotelis mūžā tika aizvadīts godam. Arī pēcaristotelis.

Atzīmējos arī Baldones pasākumā. Foto - fizmati.lv

Pārliecinu studentus, ka viss ir labi un SP ir laba. Foto - df.lu.lv


Atpūšamies Datoriķu Akcentos. Foto - df.lu.lv


Aktīva dalība arī Aristoteļa svētkos. Foto - lu.lv


Iečilojam ar draudzīgās fakultātes pārstāvi Edgaru pēcaristotelī. Foto - studentlife.lv

Iesvētību laiks

Tālāk jau sekoja iesvētības, kur jaunie censoņi apliecināja vai vismaz centās apliecināt savu piederību DF. Diemžēl, mācīšana šajā reizē pārklāja iespēju aktīvāk iesaistīties pasākumā. Lai arī mēs kārtējo reizi pavadījām pie saruna galda pietiekami ilgu laiku, par pasākuma formu, norises vietu, tomēr beigās domāju, ka lielākā daļa palika apmierināti. Pārgājiena forma no R19 uz FMF bija netipiska un pirmreizēja, gan jau arī ka tā nebūs pēdējā reize. Vismaz pamanījos piedalīties un izbaudīt fukšu balli. Pamanījos paciemoties un apskatīt arī Juridiskās fakultātes fukšu balli. Lai arī abi pasākumi bija interesanti, tomēr starpība to atmosfērā bija manāma.

Izklaidējos DF un FMF iesvētību ballē. Foto - fizmati.lv

Iepozējam arī ar otras draudzīgās fakultātes pārstāvēm - Zani un Madaru. Foto - jfsp.lu.lv

Sasaukuma noslēgums

Pa vidu visam vēl notika jau 2. pašpārvaldes vēlēšanas, kurās bija pietiekami liela aktivitāte un aģitācija, kā no manas, tā no konkurējošā saraksta puses. Jāsaka, ka mums bija klasiski laba aģitācija, manuprāt, taču pietrūka pazīstamības un vēl pāris aktīvu cilvēku, kas piesaistītu balsis. Aģitācijas lapa vēljoprojām ir apskatāma – 1101.lv!
Tad arī sekoja lēnām pilnvaru nolikšana un tikšana pie vairāk brīvā laika. Lai gan vēl protams bija gada noslēgums.
Pirmkārt, jau piedalījos LU Studentu gada balvā, kur arī pārstāvēju LU DF SP saņemot labākās LU fakultātes pašpārvaldes balvu. Domāju, ka kopīgiem spēkiem tā tika godam nopelnīta, jo, lai arī aktīvā cilvēku daļa nebija liela, pasākumi, kas notika un sāka notikt DF bija gana daudz un dažādi. Katrā ziņā mēs parādījām, ka esam neatkarīgi, spējam darīt un izdarīt daudz un dažādas lietas.

Pārstāvu LU DF SP saņemot balvu, kā labākai fakultātes pašpārvaldei LU. Foto - lu.lv

Ziemassvētku balles

Otrkārt, jau bija daudzās Ziemassvētku balles dažādās fakultātēs un arī Programmētāju dienas balle, ar dažādu tematiku un dažādiem cilvēkiem. Gada noslēgumam tas bija tieši tas, kas vajadzīgs. Dejas gandrīz līdz rītam, pozitīvas emocijas un vienkārši labi pavadīts laiks ne par ko nedomājot.

Ar kolēģi no volejbola laikiem atpūšamies EVF un RTU Ziemassvētku ballē. Foto - studentlife.lv


Neizpalika arī dalība Programmētāju dienas ballē un bildes foršā stendā. Foto - ludfsp.lv


Izklaidējos arī DF un FMF Ziemassvētku ballē. Foto - fizmati.lv

Mācību telpas atklāšana

Treškārt, notika, manuprāt, grandiozākais notikums LU DF šajā gadā – pēc ilga un smaga darba tika atklāta Mācību telpa. Ieguldītais darbs, padarītais darbs bija patiešām ievērības ņemams. Protams, pa vidu notika arī cilvēku bikstīšana, lai tas darbs arī tiktu padarīts, bet patiešām bija prieks par SP un ne tikai SP cilvēkiem, kas nāca un darīja, lai arī reizēm varēja darīt vairāk, tomēr nu ir vieta, kur var brīvā atmosfērā pavadīt laiku mācoties un ne tikai mācoties.

Atzīmējam remonta noslēgumu.


Tiku arī pie atzinības raksta. Foto - lu.lv


Neliela uzruna atklājot Mācību telpu. Foto - lu.lv

DF

Tags: ,

Ir ko teikt? Pasaki!

Sakāmais:


6 + = 11